Ne ev hanımı idik, ne de çalışan ;ne lise mezunuyduk ne de üniversite mezunu.

Content

Beyaz TV de Dinamit programında Kadir Mısırlıoğlu’nun Erdoğan’a dedim ki :”Seni on ayda iktidar yapan üniversite kapılarında hak mücadelesi veren başörtülü kızların göz yaşlarıdır”,vurgusu bana bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettirdi.

Bizler 1995-1997 yılları arasında okullarında sorunsuz ve büyük bir azimle başörtülü olarak öğrenimlerimizi yaparken 28 şubat süreciyle kendimizi bir anda dersliklerin kapısında,sonra fakültelerin kapısında ve en son kampüs kapılarında bulmuş gözü yaşlı 28 şubat genç kızları,2011 yılının Anneleriyiz.

Bir dönem araf’ta kaldık.Ne ev hanımı idik, ne de çalışan ;ne lise mezunuyduk ne de üniversite mezunu.Bunun nedenini çok sorgulamışımdır.Hatta Matematik okumuş olmam ve öğretme aşkım 1999-2011 yılları arasında beni öğrencilere ders çalıştırmaya yönlendirdi.Bir de baktım benim öğrencilerim öğretmen, avukat, hemşire, muhasebeci,….oldular. Ben ise aynı arafta çırpınan fakat bir türlü bu çıkmazda olan bir başörtülü.SİGORTASIZ,saati 100 tl verilen dersi 10 tl vermiş ve sonrasında ”Sen suçlusun sana kim okulunu bırak dedi.”diye çevremdekilerin beynimi dolduran sözleri.

Ve hiç unutamayacağım bir öğrencimin bana referans olur musun talebime ”Sen ne kadar çalışmıştın?”diye sorarak kahkaha atması. Ben 13 yıldır ümit ettim belki bir gün af çıkar,okulumu bitiririm ve kadrolu öğretmen olurum diye.. Hakem halktır,demokrasilerde halka küsülmez, kızılmaz. Nasıl karar verdiyse ona uyulur. Sana çok verince iyi olan kalabalıklar sana ders verince kötü ilan edilmez. Daha önce oy verdiği halde, bu kadar insanın oy vermemesini İslami bir bakış açısıyla tahlil etmek gerekiyor ve bu anlamda gelen talepleri dikkate almak arkanızdan gelen kitleleri geçmişte yaşadıkları ve halen devam eden mağduriyetleri siyasiler açısından nereye konumlandırdığı da düşünülmelidir.

İktidarda iken düşünemediğiniz Allah ın hükmünü bundan sonra düşünür İslami değişim ve dönüşümü planlarsınız o zaman bu yenilgi zaferin başlangıcı olur. Bizler rızkın kefilinin Allah olduğu inancı ile yaşayan aracıları da vesile olarak sizleri(bizim gibi düşünen siyasetçileri) hayal ettik.Bu hayalin gerçekleşmesi için RABBİME dua ediyorum,ümidimi koruyorum.

SELAM VE DUA İLE İLKAY GÜNEŞ BUZKAN
28 Şubat Öğrenci Derneği